Wizyta w Osadzie Rybackiej

Nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół z wizytą w Osadzie Rybackiej w Płowężu
Po uroczystym apelu inaugurującym rok szkolny 2016/2017 nauczyciele i pozostali pracownicy Zespołu Szkół, na czele z Panią Dyrektor Barbarą Bober, udali się do Osady Rybackiej w Płowężu, prowadzonej przez pana Krzysztofa Kamińskiego.
Przybyłych powitał w swoich gościnnych progach sam pan kustosz, który następnie w bardzo interesujący sposób przedstawił charakterystykę rybactwa i historię zmian w tej dziedzinie gospodarki, a przede wszystkim cel powstania Osady. W jej skład wchodzi Dom Rybaka, w którym znajduje się izba tradycji rybackich, a sam budynek pełni funkcje poznawczo – szkoleniowo – dydaktyczną. Zebrani mieli okazję obejrzeć m.in. eksponaty sprzętu rybackiego oraz niezwykle ciekawe zdjęcia związane z historią terenów, na których znajduje się Osada. Pan Kustosz zaakcentował przy tym konieczność zachowań proekologicznych, dbania o ochronę środowiska oraz serdecznie zaprosił do korzystania z infrastruktury, w skład której wchodzi również hangar i wiata, pod którą można grillować smaczne ryby!:)
Po wyśmienitym obiedzie i deserze wszyscy mogli podzielić się wrażeniami z wakacyjnego wypoczynku oraz zaplanować działania na rok szkolny, który zaczynamy z nową energią i pomysłami!:)